Červen 2009

Odjíždím...

29. června 2009 v 15:26 | Mikča ;)
Ano, je to pravda. Seběhlo se to celé nějak rychle. Dnes ráno jsem se dozvěděla, že babička se mnou pořítá na prázdniny. Ale ne v Plavči na venkově, kde bych si užila spoustu srandy se spolužákama, ale ve Znojmě v penzionu, kde má byt. Takže těchto asi pět dní budu brát jako takový "literární soustředění", jelikož babička je prozíravá a řekla bych, že příliš sleduje černou kroniku, takže mě samotnou nepustí asi dál, než do Lidlu. Ale má mě ráda a spíš se o mě bojí, takže ji chápu :). Alespoň nachvíli uteču od toho domácího frmolu a budu mít čas na čtení a studování knížek, ale hlavně na psaní. Takže se pak můžete těšít na nějakou menší povídku a pár básniček.
Ale teď, co to znamená pro můj blog. Jak jste si už asi odvodili, znamená to asi týden neaktivity a prázdnoty, jelikož babička pochopitelně nemá počítač, natož notebook... (já osobně taky notebook nemám i když by se šikl :-)) Takže mi to prosím odpusťte 2:) a užívejte si prázdnin co nejvíc!!!
Ahoj

Haydn, víno, Napoleon

28. června 2009 v 21:15 | Mikča ;) |  Akce i akcičky :)

Vítejte na stránkách Hudebního festivalu Znojmo'09!

Milovníci krásné hudby a lahodného vína,
rok se sešel s rokem a já mám opět tu čest Vás pozvat do starobylého Znojma, kde se od 10. do 26. července uskuteční již 5. ročník mezinárodního hudebního festivalu.
Tento rok bude věnován dílu a odkazu rakouského hudebního skladatele Franze Josepha Haydna (* 1732 - † 1809), od jehož smrti letos uběhlo dvě stě let.
Jeho životní příběh rozhodně nebyl jednoduchý a možná trochu asociuje dnešní dobu ekonomické recese.
Dětství tohoto hudebního génia bylo tvrdé. Haydn často trpěl hlady, chodil ve špinavém, roztrhaném oblečení, a jen díky pomoci Johanna Matthiase Francka, učitele hudby, se mu dostalo hudebního vzdělání v hře na cembalo a housle.
Jeho život se změnil k lepšímu až roce 1761, kdy dostal nabídku stát se členem soukromého orchestru Paula Antona Esterházyho, příslušníka v té době nejbohatší a nejmocnější rodiny v Maďarsku.
I přesto po sobě Haydn zanechal neuvěřitelné hudební dědictví, čítající přes 2000 prací. Ale i vzpomínky na jeho veselou, srdečnou povahu i velký smysl pro humor, který se odrazil i v mnoha jeho dílech.
Proto věřím, že i Vy letošní Hudební festival Znojmo prožijete - v duchu Josepha Haydna - s láskou ke krásné hudbě, skvělému vínu a s radostí ze života.

Pavel Šporcl
Patron Hudebního festivalu Znojmo'09

Je nám ctí se na Vás obrátit už jako na své "staré známé" s pozváním na jubilejní 5. ročník našeho svátku hudby - vína - léta - v našem překrásném a stále vyhledávanějším městě Znojmě. Přelom 18. a 19. století nebyl jen bouřlivou dobou napoleonských válek, ale i harmonickým obdobím pozdního hudebního klasicismu, ve kterém vznikly pravé poklady světové hudby. Jsme přesvědčeni, že Joseph Haydn stejně jako Napoleon Bonaparte rádi svlažili své "rty géniů" v některé z ušlechtilých odrůd vinné révy naší oblasti (Dolní Rakousy a Jižní Morava), jejíž "potomci" dávají inspiraci i nám v dnešní kybernetické době.
Doufáme, že Vás naše nabídka vrátit se v čase o dvě století zpět potěší a že společně oslavíme páté narozeniny našeho Hudebního festivalu Znojmo'09.


Festival se koná pod záštitou:
Ing. Petra Nezvedy, starosty města Znojma
Mgr. Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje
Ing. Milana Richtera, radního hlavního města Praha
Na Hudební festival Znojmo '09 Vás zvou generální partneři Pegas Nonwovens s.r.o., přední výrobce netkané textilie v Evropě, a Energy 21 a.s., společnost specializující se na výstavbu a provoz solárních elektráren.

zdroj: hudbaznojmo.cz

Ladin sen - Dívčí zlozvyky 2/?

28. června 2009 v 18:59 | Mikča ;) |  povídky
(v prvním díle jste četli) Lada sebou práskla do postele. Bylo jí nanic. Pořád si říkala, že ona za to nemůže, neměla čas, ale kdesi v koutku duše ji to nahryzávalo. Ta slova, která vyřkla Viky do telefonu. Ty za to můžeš... jsi nespolehlivá a nezodpovědná... já s tebou končím...ty ses na mě vykašlala... VYKAŠLALA!!!... Lada si zacpala uši. Ano, Viky, máš pravdu, mohla jsem za tebou zajít, mohla, ale prostě nebyl čas, dokážeš to pochopit? Myslela si v duchu, ale stejně si podvědomě uvědomovala, že na té čtyřce je i její podíl, jen si to prostě nechtěla přiznat, mrzelo ji, že jen kvůli jedné blbé písemce ztratila kámošku. Ale takhle to přece nemůže skončit... "Takhle to nemůže skončit!!!" Řekla si nahlas. Rozhodla se, že to musí napravit...
Nedobrovolná cesta do světa

27. června 2009 v 20:55 | Mikča ;) |  povídky
S touto povídkou jsem se zúčastnila soutěže Skrytá paměť Moravy. Sice jsem nebyla nijak oceněna, ale účast beru jako velkou zkušenost do života a i tak jsem dostala spousty upomínkových maličkostí... :-) (za překlepy se omlouvám)

V hudební škole

25. června 2009 v 21:26 | Mikča ;) |  básničky


V hudební škole


Těžko říct

25. června 2009 v 20:36 | Mikča ;)

Těžko říctCo je nuda?

25. června 2009 v 20:21 | Mikča ;) |  básničky

Co je nuda?Ve škole

25. června 2009 v 19:43 | Mikča ;) |  básničky

Ve škole


Zajímají tě olympijské hry? Zjisti kolik toho o nich víš!

23. června 2009 v 20:48 | Mikča ;)
Vyzkoušej si kvíz, skládající se z 10 nejzajímavějších otázek z okruhu olympijských her a zkus na ně odpovědět. jak jsi dopadl? Správné odpovědi čekejte v příštích dnech.

Večerní...

22. června 2009 v 21:18 | Mikča ;) |  básničky

Večerní...