Dívčí zlozvyky 1/?

7. června 2009 v 21:05 | Mikča ;) |  povídky
Ahoj!
Moc se omlouvám, že zveřejnění mých zážitků neustále odkládám, ale nějak nemám chuť teď vzopínat, co bylo v Řecku dobrý, co špatný a jak jsem si to užila...
Naopak jsem dnes večer dostala velikánskou chuť zase něco napsat. A tak jsem začala. Avšak jsem netušila, že se to vyklube zase na seriální příběh... takže se omlouvám všem, kteří čekají na pokračování V zajetí... budu připisovat další díly, to se nebojte, ale prostě počase... :-) a teď už...


Dívčí zlozvyky

"Hele, za to, že jsi dostala včera čtyřku z dějepisu já přece nemůžu! Tak to na mě přestaň svádět." Opakuje už asi po desáté Lada Viktorii, která jí už půl hodiny obtěžuje svým řvaním a naříkáním do mobilu.
"Nemůžeš? A kdo jinej za to může? V sobotu jsem tě snad dvakrát žádala, abys mi ten sešit do dějáku donesla, abych si mohla látku, která mi chybí, dopsat, a ty ses na mě vys...vykašlala!!! Doneslas mi ho až v neděli večer a kdo má tu látku za půl měsíce dohnávat za jeden večer? Já nejsem žádnej kouzelník ani nic takovýho, abych si látku nabouchlala do hlavy..."
"Viky...."
"Já nejsem šprt, jako někdo!"
"Viky, tak už..."
"To je fakt nespravedlnost, člověku celý rok vychází dva až tři z dějáku a když si to chce opravit, tak zase chytne bacila a pak není ani jeden člověk schopen mi půjčit sešit na dohnání, to už fakt není možný a pak ho..."
"Doprčič! Tak zmlkni už!!!" Vykřikla najednou Lada, která si popel na hlavu teda sypat nenechá. Ostatně ani za nic nemůže. Viky naráz ztichla, čekala, co Lada řekne, ale bylo slyšet, že má na kahánku. Ano, doopravdy popotahovala. "Už asi stopadesátkrát jsem ti říkala, že za to nemůžu..."
"Jo, to už jsem slyšela a kdo za to teda může?"
"Já se ti tady celou dobu snažím vysvětlit, jak to doopravdy bylo, tak už mě nech, safra, domluvit! Můžeš pochopit, že v sobotu večer jsem byla na zábavě..."
"No samozřejmě, jak jinak..." Začala zase Viky, ale Lada radši rychle pokračovala a její poznámky si nevšímala. Chtěla jí už prostě vyklopit, jak to bylo doopravdy, ale její dosud nejlepší kamarádka a spolužačka už si prostě vsugerovala do hlavy, že za to může Lada a žádná jiná možnost pro ni neexistovala.
"A vrátila jsem se domů až ve tři ráno! V něděli jsem spala až do jedenácti a pak jsme šli na oběd do restauračky a poté jsme jeli k babičce na venkov, kde jsme byli až do večera a pak jsem ti ten sešit donesla..."
"Jo mě stavíš až na poslední místo, ale kdybys měla v sobě alespoň kouska zodpovědnosti, tak si ráno trochu přivstaneš a sešit mi doneseš, nebo's mi ho mohla hodit cestou do restaurace. Nebo mi ho donést hned v sobotu!Ale ty ne! Prostě ses na mě vyblajzla, ale víš co? Já s tebou končím! A Příště si zajdu pro sešity radši k Soně. Sice hrabe, ale ta je alespoň zodpovědnější!!"
"Jo, přesně to udělej! Jen si jdi za tou svou lezbickou přítelkyní!!! Třeba si konečně uvědomíš, že já jsem byla v tvým životě jen nula. Ale ty jsi byla kamarádka. Ale když už jsem se ti znelíbila, tak táhni!!!" Rozbrečela se Lada. Soňa byla Ladina největší sokyně, dobře se učila, ale hrabala a chodila hrozně oblékaná. Chovala se jak lezba a nikdo ji neměl rád. Viky do mobilu už jen zařvala "Však už jdu!!!" a zavěsila. Lada sebou práskla do postele. Bylo jí nanic. Pořád si říkala, že ona za to nemůže, neměla čas, ale kdesi v koutku duše ji to nahryzávalo. Ta slova, která vyřkla Viky do telefonu. Ty za to můžeš... jsi nespolehlivá a nezodpovědná... já s tebou končím...ty ses na mě vykašlala... VYKAŠLALA!!!... Lada si zacpala uši. Ano, Viky, máš pravdu, mohla jsem za tebou zajít, mohla, ale prostě nebyl čas, dokážeš to pochopit? Myslela si v duchu, ale stejně si podvědomě uvědomovala, že na té čtyřce je i její podíl, jen si to prostě nechtěla přiznat, mrzelo ji, že jen kvůli jedné blbé písemce ztratila kámošku. Ale takhle to přece nemůže skončit... "Takhle to nemůže skončit!!!" Řekla si nahlas. Rozhodla se, že to musí napravit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LzK LzK | Web | 8. června 2009 v 18:35 | Reagovat

Jůůů! Pěkně napínavý ;)

2 Atisa Atisa | Web | 24. srpna 2009 v 9:36 | Reagovat

Hezký, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. A hlavně jsme ráda, že to, doufám, není žádný fantasy, kterého je všude plno a, které já nesnáším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama