Ladin sen - Dívčí zlozvyky 2/?

28. června 2009 v 18:59 | Mikča ;) |  povídky
(v prvním díle jste četli) Lada sebou práskla do postele. Bylo jí nanic. Pořád si říkala, že ona za to nemůže, neměla čas, ale kdesi v koutku duše ji to nahryzávalo. Ta slova, která vyřkla Viky do telefonu. Ty za to můžeš... jsi nespolehlivá a nezodpovědná... já s tebou končím...ty ses na mě vykašlala... VYKAŠLALA!!!... Lada si zacpala uši. Ano, Viky, máš pravdu, mohla jsem za tebou zajít, mohla, ale prostě nebyl čas, dokážeš to pochopit? Myslela si v duchu, ale stejně si podvědomě uvědomovala, že na té čtyřce je i její podíl, jen si to prostě nechtěla přiznat, mrzelo ji, že jen kvůli jedné blbé písemce ztratila kámošku. Ale takhle to přece nemůže skončit... "Takhle to nemůže skončit!!!" Řekla si nahlas. Rozhodla se, že to musí napravit...
Po tom osudném telefonátu se Ladě udělalo špatně. Hlava ji bolela jak střep a nemohla skoro mluvit, jak řvala na Viky při hádce. Šla do kuchyně.
'Musím si vzít paralen. Nebo se fakt nevyspím. Kde jen je?' Nemohla krabičku s bílými kulatými prášky ani za nic najít. ' Nedá se nic dělat. Jdu do postele. Tohle už fakt nemá cenu!' Pomyslela si a klidila se do pokojíku. Než se naplno oddala snění zapsala si ještě do deníku:
12.června
Tak a je to v prčicích. Viky se na mě naštvala kvůli dějáku. Že prej za to můžu já, že dostala čtyřku a proč jsem jí ten sešit nedonesla a kdesi cosi. Šíleně jsme se pohádaly a ona mi nakonec řekla, že s mnou končí, když jsou mi milejší zábavy. Je sice pravda, že v sobotu jsem na zábavě byla ale, na ten její podělanej sešit jsem si fakt nevzpomněla. Mohla mi třeba zavolat a připomenout mi ho. Jenže co už teď nadělám? Všechno je pryč, je to v čudu!!! Kdyby se tak dal vrátit čas! Jenže to bohužel nejde. Ale musím to nějak napravit, musím, MUSÍM!!!!
Docela se i bojím zítra do školy, ona je totiž taková, že hned, když je nějaká aférka, začne všechno vytrubovat a rozhlašovat. Už jednou mě trochu ztrapnila před ostatníma, když mi ruply kalhoty v tělocviku. Nikdo to neviděl, jen ona, ale díky ní to věděla celá třída. Jenže to se se mnou ještě kamarádila tak to nebylo tak zlý, ale co udělá teď? Abych se fakt bála...
'Dost, to stačí! Jsem fakt už ospalá a tohle nemá cenu až moc rozebírat...' Usoudila Lada, zaklapla deník, vyhrabala z lůžkové zásuvky svého oblíbeného plyšáka medvídka Dona a šla si lehnout.
Byla už tak unavená, že jakmile zavřela oči, připadala si jakoby se propadala do hluboké propasti, která nemá nikde dno. I to pouhé černo, které přes zavřená víčka viděla si jí začalo míhat před očima, jako když zrní televizní obrazovka. A opravdu. V televizi najednou začaly ubíhat zprávy. ...Viktorie Vágnerová dostala čtyřku z dějepisu a chce se soudit! Vinu na špatné známce dává své spolužačce Ladě Volfové, která jí údajně nedonesla sešit, aby si mohla zmeškanou látku dopsat a doučit. Podstatné důkazy už má shromážděné. Obžalovaná se k prvnímu soudnímu řízení nedostavila a stále prohlašuje, že za nic nemůže, chybí jí však důvěryhodné aliby... Někdo jí zazvonil u dveří. Šla otevřít. "Kriminálka Velké Domčice! Lehněte si na zem a dejte ruce za záda!!!" Lada se zděsila. Do jejího pokoje se nahrnula asi desítka těžkooděnců a spoutali ji. ...musela na ni být nasazená policie. Právě teď zazvonili u jejího pokoje. Slečna otevřela a byla okamžitě spoutána. Teď poputuje do vazby a soud bude pokračovat s její přítomností... Lada sedou cukala jak jen to šlo, ale partě policajtů, kteří s ní zacházeli jak s pytlem brambor, neutekla. Nemohla nic dělat, setmělo se jí před očima.
Náhle sebou trhla a probudila se. Studený pot jí stékal po čele. 'Co ten sen jen měl znamenat? Bylo to nějaký zamotaný. Soud, policajti jak z Miami, kteří na mě šli jak po teroristovi... čtvrt na jednu ...ach jo...' Převalila se na druhý bok a znovu usnula.
Tetnokrát se jí zdálo jak je ve škole. Viděla jak Viky dolízala jen za Soňou a vtírá se do její společnosti. Ta toho očividně využívala a smlouvala si s ní schůzky u staré polorozpadlé hospody. Prvně ji naučila kouřit, pak s ní šla do hypermarketu a čorkly tam asi dvacet šišek salámu a čtyři Hostany. Ladě obrazy před očima ubíhaly stále rychleji. Najednou už byl podzim a Soňa zavedla Vikynu k partě narkomanů a Viky si nechala píchnout svinstvo. Pak ji Soňa s partičkou opily a pak s omámenou a opitou Viky hrály svlíkací flašku. Samozřejmě, že na nikoho jinýho než Viky svlíkání nepadalo a za chvíli už byla dočista svlečená. Pak ji jeden narkoman znásilnil. Po tom všem ji zatáhli do tý starý hospody a utekli. Jakmile se Viky jen trochu probrala a zjistila co se stalo, začala naříkat a volat Ladu. "Prosím Lado neopouštěj mě!Odpusť mi, pokud můžeš. Přijď pomoz, pomoz!!!!" Neboj Viky, já ti pomůžu... zamumlala ze spaní, zívla si, našla novou polohu lehu a spala dál.
Tentokrát se jí zdálo, jak sedí doma u psacího stolku a přemýšlí. Neustíle ji hryže svědomí a ona nemůže za boha vymyslet, jak by se s Viky udobřila. Najednou však výskne: "Už to mám!" A běží do školy. Učitelce, kterou mají z dějepisu řekne celou pravdu. Sype si před ní popel na hlavu jak jen to jde a nakonec ji umluví, že Viky se může nechat na opravu vyzkoušet příští týden a jestli bude umět na jedničku, tak ta čtvera se jí smaže. Lada je štěstím bez sebe a letí ro oznámit Viktorce. Ta je prvně na Ladu stále napučená, ale brzy se dají do opakování látky společně. Ladě však zazvoní náhle telefon se zprávou, že je dneska zvaná na zábavu. Zval ji její dlouholetý idol, Petr Galéra, ale ona se vyblajzla na zábavu a zůstala s Viky. To ji tak potěšilo, že se jí na konci vrhla kolem krku. Při dalším zkoušení Viky doopravdy dostala jedničku a byla tak šťastná, že pozvala Ladu na smařák a na pohár zmrzliny....
Ze sna Ladu vzbudilo pronikavé zvonění jejího budíku. Zaklapla ho a s chutí vstala do nového dne. Ano, vždyť už ví, co udělá...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Piffouš Piffouš | Web | 28. června 2009 v 19:10 | Reagovat

hezkýýý...zkus si přečíst u mě na blogu moji povídku...

2 LzK LzK | Web | 10. července 2009 v 21:36 | Reagovat

Jééé. Moc pěkné ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama