Leden 2010

Ohlédnutí za mými plány na leden a (nové) plány na únor

31. ledna 2010 v 18:37 | Mikča ;) |  Upozornění
Ano, dnes je 31.ledna 2010 a je čas se ohlédnout za mými plány. Zde jsou úkoly,které jsem si zadávala:

  1. Chtěla bych už konečně vytvořit design, který by tu zůstal nejlíp navždy (ano, ten stávající se mi už také nelíbí)
  2. Začít novou povídku na pokračování, aby se bylo čeho chytit. Milada ve víru velkoměsta se nějak neuchytila.
  3. Napsat pár básní, ve kterých bych se doopravdy"uvolnila" a přitom se to dalo číst.
A nyní zhodnocení - zase asi procentuální, je to asi nejlepší způsob:
  1. Řekla bych, že zde si s čistým svědomím mohu dát 100%. Pastelkový vzhled se mi líbí a zatím se dokonce drží. I když mám nutkání si s dessem zase pohrát, ale žádné radikální změny ve vzhledu dělat nebudu. Možná spíš žádné změny dělat nebudu, uvidíme...
  2. Tak zde si bohužel můžu dát prozměnu čistou 0%. Žádnou povídku jsem zatím nevymyslela a moc mne to mrzí, doufám, že se mi to podaří napravit.
  3. A U téhle otázky si dávám tak 33,3% Nějakou básničku jsem napsala, ale byla tuším jenom jedna nebo dvě a podle mě se mi nepovedlo se pořádně uvolnit...
Když to shrnu, celkově se mi podařilo mé plány splnit na 66,65% Procentuálně je to dobrý výsledek, ale vzhledem k tomu, že úkoly byly pouze tři a z toho jednoho jsem se ani nedotkla je to mizérie....

A zde už nové body k plnění:


Víceúčelová háčkovaná kytička

31. ledna 2010 v 18:00 | Mikča ;) |  Moje fotky a obrázky
Ano, dala jsem se na háčkování. Říkala jsem si, že bych si mohla pro začátek udělat něco jednoduchého, ale hezkého. Poprosila jsem mamku a ta mi dala tip na kytičku. Souhlasila jsem. Je to snadné na práci a výsledek se dá využít všemožně. Já jsem si jej pomocí obyčejné sponky (pinetky) dala do vlasů, dá se připnout na čepici, šálu,, kabát, kabelku... záleží na vás.
Ale sluší mi to, viďtě (musíme se pochválit, protože nikdo jiný to za nás neudělá)

Ráda bych začala znovu psát!

30. ledna 2010 v 20:18 | Mikča ;) |  Upozornění
Ahoj moji věčně čekající čtenáři,
stále slibuji a slibuji, ale nic se neděje. Kdybych já byla vámi, asi bych se na tento
blog už nepodívala, ale moc děkuji těm, kteří stále bloudíte po těchto stránkách a hledáte, co by se dalo číst. Je mi velmi líto, že neustále říkám, jak začnu znovu psát, že svítá na lepší časy atd. a pak se (v tom lepším případě) rozhoupu pouze na nějakou chabou rýmovačku.
Ale dnes přicházím s návrhem. Přemýšlela jsem o této situaci a dospěla jsem k názoru, že potřebujeme ( já i vy) nějakou novou pořádnou a nejlépe nekonečnou povídku na pokračování. Něco, jako byly Dívčí zlozvyky, které, když se na to ohlížím zpět, jsem zbytečně brzy usekla a ukonči
la. Mám obrovskou novou chuť psát, ale psát jednorázovky je pro mne náročné a příchozí čtenář se pak vlastně nemá na co těšit, když se celý děj odehraje v jednom díle.
Chci se vás v této anketě zeptat, na jaké téma bych svoji povídku na pokračování měla začít. Ano, píši začít, protože nezaručuji, že se to nakonec nezvrhne někam jinam. Ptám se na váš názor a pak to zkusím zpracovat. Tak doufám, že zahlasuje více než jeden člověk, protože to je potom k ničemu.
Ještě bych se vám chtěla svěřit s jednou skutečností. Zjistila jsem, že jsem náročná na prostředí ve kterém píši. Doma máme asi 4 počítače, ale mě se nejlíp psávalo u toho mýho, na mým psacím stole pěkně zalezlá v pokojíku. Nikdo mě neotravoval, nikdo mi většinou nečetl a nekontroloval nic přes rameno. Ale bohužel tento počítač už nepoužíváme, máme jiné, na kterých je ovšem pro mne těžké začít psát, protože každou chvíli mi někdo hledí pod ruce, nebo přijde sestra a vyhazuje mě a nebo prostě ten pocit - jsem divná, vím to, ale jen abyste znali jednu z příčin mé nečinnosti. Snad si ale brzy zvyknu...

Tak hlasujte, jsem zvědavá na váš názor. a Kdyby si snad někdo nevybral z určených možností, zanechejte prosím komentář!
Prozatím se loučí
Vaše Mikča

Jak bylo na horách

27. ledna 2010 v 15:06 | Mikča ;) |  Ze života....
V neděli jsem se vrátila z hor. I když jsme tam byly pouze přes víkend, stihly jsme toho s holkama doopravdy hodně. Hrály jsme hry, sáňkovaly, bobovaly, chodily po lesích, prostě paráda! Při jedné, dalo by se říct, stopované, jsem pořídila několik fotek krásné, téměř neporušené, přírody. Zde jsou:
PS: tato poslední fotka vznikla vlastně nedopatřením, měla jsem natočený mobil k zemi a nechtěne jsem zmáčkla spoušť. Člověk by ani neřekl, jak mohou obyčejné stopy vytvořit zajímavý obrázek.

Když roste růže

19. ledna 2010 v 19:12 | Mikča ;) |  básničky

Když růže roste


Léta už v zahrádce
růžový keř pne se k plotu.
A každý rok sladce
květy se rozvíjí znovu.

Stony dřevěné,
ty už se nemění,
však květy milené,
nové se objeví.

Osamocená samota je víc než jen samota

18. ledna 2010 v 20:30 | Mikča ;) |  Jednorázovky
Opravdu si myslíte, že víte, co je to samota? Obyčejný člověk si řekne: "To je, když tě opustí všichni blízcí a ostatní tě přehlížejí." Ano, to je sice pravda, ale i tehdy člověk může hledat útěchu v něčem vyšším, v což ale dnes věří jen menšina zkaženého národa.

12.-13.1.2010 Propiska (kresba tužkou)

14. ledna 2010 v 15:07 | Mikča ;) |  Moje fotky a obrázky
Předevčírem jsem měla v hodině matematiky chvíli volno, protože jsem už odevzdala pololetní prověrku. Na volný papír, který byl původně na výpočty, jsem začala kreslit. Položila jsem si před sebe propisku a začala. Značnou část jsem dokreslila včera a něco včera večer. Není to nic moc, dávám to sem. Tak se můžete podívat a popřípadě zkritizovat :-)Malá "odbytá" báseň

12. ledna 2010 v 21:21 | Mikča ;) |  básničky

Malá "odbytá" báseň

Týden už stále skví se,
pořád stejný článeček,
navštěvníci diví se,
kdo pak je ten hlupáček,
který to tu spravuje?

Autor zatím bezradně,
stále kontroluje,
s tajným přáním na bradě,
TopList okukuje.

Zda pak někdo zavítá,
přečte nějaký článek?
Ano, návštěvník se podívá,
ale odradí ho starý řádek,
který viděl už nejmíň 6x.

Autor tedy ptá se vás,
co mám dělat,
když není čas,
kde inspiraci hledat,
když v hlavě to zeje prázdnotou?

Zdá se,
že blog, chudák, je celý zanedbaný,
Sice má,
kabát stále nový,
ale důležitější obsah je přec,
to je ta nedostatečná věc,
která můj blog užírá!

A tak, prosím, nezlobte se,
že tu stále vládne prázdno,
nebo slavně pořád skví se,
to nežádané "staro"!


Pastelková mánie

2. ledna 2010 v 17:31 | Mikča ;) |  Moje fotky a obrázky

Dnes dopoledne jsem se doopravdy velmi nudila. Přemýšlela jsem jak udělám ten nový design. A všechno začalo dvěma nevinnými fotkami, ze kterých jsem původně zamýšlela udělat nový dess:

Oba jsou vlastně téměř stejné, jako ty z internetu, jen s tím rozdílem, že jsou autorské :-). Pak jsem dostala nápad.


Jak jsem si splnila mých 5 bodů a plán na měsíc leden 2010

1. ledna 2010 v 20:20 | Mikča ;) |  Tento blog
A je to tu. Chvíle pravdy. Na začátku srpna jsem si stanovila plán. Nejdříve se tedy připomeňme o jakých cílech chci dnes mluvit.


Pět věcí, které bych chtěla na svém blogu změnit do konce roku 2009

1. srpna 2009 v 8:39 | Mikča ;) | Upozornění
V rámci zapojení do soutěže na blog.blog.cz vypisuji pět věcí, které bych chtěla změnit do konce roku 2009: