Pan učitel drhne...

10. listopadu 2016 v 9:23 | Mikča ;) |  Vysokoškolačka
Už to bude rok, co jsem nastoupila na brigádu jako pomocná kuchařka do jednoho stravovacího provozu. (A koho by zajímalo, jaké byly kolem nástupu patálie, ať se mrkne sem: Špatné číslo adresáta aneb když si s váma brigády hrají na schovávanou.)
Za ten rok si myslím, že jsem udělala docela slušnou kariéru. Z umývačky nádobí a bordelbáby se ze mě postupně stala kráječka zeleniny, loupačka brambor, rozlívačka čaje, královna masárky (=místnost na úpravu masa, tzn. naklepávačka a kráječka masa), smažička řízků... až po dívku pro všechno. Všechno, kromě nádobí. Takže já teď většinu času opravdu trávím v kuchyni a pomáhám, s čím je zrovna potřeba.


Obrázek 1: Umývačka nádobí


Za ten rok už se tam protočilo docela dost zaměstnanců. Jednu dobu to byla docela krizovka a šéf stále hledal nové posily. Několik zájemkyň a zájemců se přišlo i podívat, ale někteří tam byli tak krátce, že jsem se s nimi ani nestihla potkat...

Nedávno jsem přišla zase do práce a holky mi povídají:
Víš, že má nastoupit nová pomocná síla?
Týjo, nevím! Kdo to má být?
Nějakej chlap, prý je to bývalý pan učitel. Asi ho to už nebavilo. Tak si dej pozor, abys tak taky neskončila. (Ano, mají sklony si mě s tím dobírat, ale co naděláte?)

No jo, ale jak mu budem říkat? Nevím, jestli si s náma bude chtít tykat (mezi holkama si totiž tykáme, i když by to nakrásně mohly být moje matky)
To bude - pane učiteli, pojďte naloupat brambory. Vydrhněte mi prosím ten hrnec...?

Přiznám se (a není to nic proti Vám, pane učiteli :), že jsme si z toho trošku utahovaly. Ale to bylo jenom proto, že jsme byly plné očekávání. Jak jsem psala výše, protočilo se tam dost všelijakých lidí.
Ale zdá se, že tentokrát přišel slušný a pracovitý člověk. S holkama už si stačil potykat, ale přiznám se, že já jsem pořád na rozpacích. Vykám mu, (ale i on vyká mně! Což je divný, v práci mi nikdo, kromě šéfa, nevyká.) vždyť je to PAN UČITEL, nemůžu mu jentak začít tykat. Navíc je teď z toho v práci zajímavá situace, protože u nádobí stojí on a já skrz umývárku chodím několikrát za den a vždycky mu tam nechám nějaký ten špinavý plech...
Ale je pravda, že u nás v práci se to tak nebere. Táhnem prostě za jeden provaz, aby se stihlo uvařit, uklidit a zavčas skončit směnu a k tomu jsou potřeba i šéf, i kuchařky, i holky pro všechno, i umývači nádobí...

I tak mě to ale nedalo, abych se nepousmála, když jsem jedné kuchařce psala, jak to tam tento týden vypadá a přišla mi odpověď začínající: "Pan ucitel drhne..."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 15. listopadu 2016 v 15:48 | Reagovat

To mě docela zaráží, že se učiteli chce mýt nádobí :-)

2 Elca Elca | 9. března 2017 v 0:14 | Reagovat

Tys delala bordelbabu? Nekecej :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama