Měla jsem OKno. Na hodinu!

16. března 2017 v 14:54 | Mikča ;) |  Akce i akcičky :)
Jsem mladá, možná i krásná, z JAMU tedy bohužel ne, ale i tak jsem měla OKno.
Stalo se to včera, cca od 19.15h. Měla jsem OKno. Skoro na hodinu jsem díky hudební kapele, která narozdíl ode mě z JAMU je, zapomněla na spoustu věcí - třeba na to, že jsem musela vstávat před půl pátou ráno, že jsem se kvůli práci nestihla pořádně naobědvat nebo že jsem ještě nepřečetla básnickou sbírku, na kterou budu mít brzy referát. Stěny sálu v Café Práh rezonovaly takovým rytmem a drivem, že jsem se chvílemi divila, že ještě drží pohromadě. Opravdu, rytmické vtípky, náhlé zvraty, energičnost jednotlivých písní mě doopravdy nadchla. Ačkoli nástrojové obsazení tvořily "jen" dvě kytary (jo, občas taky jedno ukulele), cajon a vajíčko - hravost a nápaditost, se kterou byly aranže prováděny, na mě působila neotřelým, upřímným dojmem.
Na co jsem ale bohužel zapomněla jen částečně bylo to, že můj dosavadní život je zatím něco jako "4ever alone". Co tím chci říct - že texty autorských písní zahrnovaly mé ucho motivy jako - jsem tak zamilován, úžasná noc a nešťastné ráno, jsem tu sám. Když se tyto motivy objevily v několikáté písni za sebou, začala jsem přemýšlet (aha - přemýšlet! známka toho, že člověk bezděčně znepozorní) nad tím, že je to vlastně tak trochu škoda. Taková nabitá a pozitivní muzika by si zasloužila nosnější text, nebo možná nápaditější. Nebo aspoň méně frázovitý. Hoši, v tom vám věřím, že máte na víc!
Za celkový hudební dojem mají kluci u mě rozhodně jedničku s hvězdičkou. Obdivuji je. Přesto, že většinu své energie bezpochyby "spálí" na divadelních zkouškách a pak na představeních, najdou elán a volný čas na to se sejít, sehrát se a vystoupit i před jiné publikum než to divadelní. Říkám, i když jste se včera na pódiu tvářili, že je to úplná samozřejmost - fandím vám.


Související odkazy:
***
Závěrem malý bonus. Na koncertě jsem se setkala také s jedním velmi nevšedním návštěvníkem. Překvapil mě svým nevraživým pohledem. Posuďte sami!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aneta Aneta | 11. srpna 2018 v 10:37 | Reagovat

Ten kocour :D  :D tak někdy na ně pujdem zas, ne? Třeba bude repertoár malinko obměněný :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama