Tag #6 Salzburgzentrum

11. srpna 2018 v 22:22 | Mikča ;) |  Das bergheime Abenteuer

TAG#6 Salzburgzentrum

Po včerejším náročném dni, o kterém jsem raději ani nepsala (neboť mi bylo po dávce pozitivní motivace dáno poznání i motivace negativní, ale snažím se to brát sportovně - žádný učený přece z nebe nespadl), už jsem se doopravdy těšila na víkend, kdy je potřeba pomoct pouze dopoledne a odpoledne mám volno.
I když jsem to neměla původně v plánu zrovna dnes, vydala jsem se na pěší procházku po Salzburgu. O tom, že to bude zrovna dnes, rozhodl odjezd paní matky, kterou její dcera vezla na vlakové nádraží a při té příležitosti svezla autem i mě (pěšky je to jinak asi dvě hodinky cesty).
A tak jsem se dnes celé odpoledne toulala po městě. S mapkou města v jedné a s mobilem v druhé ruce jsem se od vlakového nádraží vydala kolem paláce Mirabell a přes Mirabellský park k Mozarteu a Zemskému divadlu, pak jsem se podívala do Dreifaltigheitskirche a vyšlapala si kopec na Kapuzinerberg, kde jsem se podívala do kapucínského kostelíka a nafotila krásné výhledy na město. Pak jsem sešla zase dolů, přešla jsem řeku Salzach a podívala jsem se k Mozartovu rodnému domu. Dále jsem viděla Blasiuskirche, šla jsem kolem muzea hraček, minula jsem kašnu s koněm ("Pferdeschwemme"), dále jsem šla podél obrovského koncertního domu "Festspielehäuser", přičemž naproti byla univerzitní knihovna, navštívila jsem (asi) Kolegienkirche (ale vypadal jako odsvěcený - nikde jsem neviděla věčné světlo), viděla jsem Erzabtei St. Peter a ještě několik dalších kostelů, ale pak jsem se otočila na podpatku a vydala se na zpáteční cestu, neboť už jsem byla značně uchozená, začínala jsem mít hlad a čekala mě ještě dvouhodinová cesta pěškobusem domů. Mimochodem - víte co se nacházelo v přízemí Mozartova rodného domu? Spar! :D Jo, pamatujete si ještě na ty obchody InterSpar? No tak tady je mají dodnes. Schválně si toho všimněte na fotce toho domu.
Cestou zpět jsem prošla celé město po pobřeží řeky Salzach . Byly to krásné výhledy. Když jsem vyšla z města ven, cesta se vinula pod Maria Plain a pokračovala do Bergheimu, kde mě čekala poslední dnešní zastávka v místním Pfarrkirche na sobotní mši svatou s nedělní platností, neboť bohužel zítra (i když je neděle a správně se v neděli nepracuje) budu muset zase pracovat a bohužel to vypadá na pěknou šichtu, neboť prý budou odjíždět všichni hosté, takže se pokoje budou zase šůrovat pro hosty příští.

A teď už jen několik fotek jako ochutnávka z dnešního výletu a zbytek najdete v GALERII.
Vaše M.K.

(ODKAZ NA GALERII ZDE!!!)

Komentáře k fotkám v galerii a názvy památek se zobrazí po najetí kurzorem na "i"čko vpravo dole vedle lupy.
Ne všechny fotky ale mají nějaký komentář.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 elča elča | 11. srpna 2018 v 22:36 | Reagovat

Jestli nechceš v neděli pracovat, je snadné řešení...řekni jim, at ti to neplatí a že to uděláš jako službu ne jako práci :-D

2 Martin Martin | 11. srpna 2018 v 23:05 | Reagovat

Jo, obchody Spar si z Rakouska dobře pamatuju :-). Jsou tam často ve stylu menších samoobsluh, stejně tak i např. Billa. Ten Salzburg vypadá pěkně ;-). A prodávali tam Mozartkugeln? :-)

3 Jirka Jirka | E-mail | 15. srpna 2018 v 10:23 | Reagovat

Koukám, že Kapucínské kostely mají všechny stejný mustr. Inu, co...:-) Nádherné město! Díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama