Prosinec 2018

(Tančím) jako hvězda #8 - Všechno je jinak

Středa v 22:22 | Mikča ;) |  (Tančím) jako hvězda
 1. Abych pravdu řekla, dneska se mi do sepisování článku vůbec nechce.
 2. Na lekci jsem se těšila, asi až moc jsem se těšila, ale zase (jako už mnohokrát ve svém životě) jsem si mohla akorát s Evou Henychovou zpívat, že Všechno je jinak.
 3. Honzi mi dneska nepřišel, vlastně jsem čekala, kdy ten okamžik nastane, a vlastně jsem si chtěla vyzkoušet tančit i s někým jiným - profík přece musí umět tančit s kýmkoli.
 4. Mno, tak se mi potvrdilo, že profík ještě zdááááleka nejsem (a nejspíš ani nikdy nebudu) - s novým tanečníkem jsem si připadala, jako bych se všechno učila odznova.
 5. Ale mělo to samozřejmě i své výhody - rozšířila jsem si trošku obzory, neboť s novým tanečníkem přišly i nějaké nové poznatky, na které jsme se s Honzou třeba zatím tolik nezaměřovali.
 6. Dneska jsme opakovali waltz, tanec cha-cha a quickstep.
 7. Co se týče nějaké jistoty v tanci (pokud může být o nějaké vůbec řeč), tak už jsem se opravdu definitivně přeorientovala na standard - oproti tomu v latině stále ještě vede nejistota.
 8. Mimochodem, Honza si normálně šel za lepším - učitelování v kurzu vyměnil za pařbu na plese univerzity.
 9. Tak snad to moc nepřežene, neboť jsme domluveni na druhou individuální lekci zítra ve 12.00 h.
 10. Už ani nevím, co psát, snad jen, že aspoň kamarádka měla dneska štěstí - celou dobu totiž tancuje s partnerem, se kterým si příliš nesednou, a až teď ke konci se podařilo domluvit výměnu.
 11. No a ona se tak dlouho odhodlávala požádat ho o individuální lekce, až jí to dneska navrhl sám.
 12. Tak jsem doufala, že si to dneska, jakožto předposlední lekci, pořádně užiju a zatím nedokážu překonat skleslost, která se ve mně usadila.
 13. Ale přecijen jedna pozitivní věc na závěr - věděla jsem že na poslední večer se bude vymýšlet nějaké téma, do kterého se budou všichni účastníci stylizovat.
 14. Modlila jsem se, aby nikdo nevymýšlel nic střeleného, a byla jsem si vědoma toho, že když budu dostatečně kreativní a navrhnu dobrý nápad, mohu být já ta osoba, která to rozhodne - zároveň mě to ale i trochu děsilo - tenhle pocit "zodpovědnosti".
 15. Když přišlo na věc, říkám kamarádce, ať vymyslí nějakou barvu - říkala černá, ale to se mi nelíbilo, abychom všichni byli v černém, pak někdo řekl - něco vánočního - a v tom mě to napadlo - co takhle MAŠLE? (asociace vedla přes zavázané dárečky mašličkou) - no a prošlo to :)